Rozšířená realita

Rozšířenou realitu je možné považovat za specifickou inovativní technologii či technologiemi navozené percepční prostředí založené na kombinaci percipovaného reálného prostředí a přidaných, např. počítačem vygenerovaných, prvků. Nejčastěji se jedná o vizuální oblast, tedy lidským zrakem vnímaná okolní skutečnost, do které se přidají grafická data v podobě textových informací, jednoduchých grafických symbolů, fotorealistické 2D či 3D grafiky nebo videa. 
 
Níže je možné si prohlédnout několik ukázek aplikací rozšířené reality, kterými se zabýváme. Aplikace využívají schopnosti rozpoznávat lidský obličej, tudíž není potřeba žádného dalšího speciálního grafického symbolu či QR kódu, který řídí zobrazování 3D grafických prvků.

Středověké helmy

Interaktivní aplikace umožňující umístit na hlavu rozličné typy středověkých helem. Vyberte si z několika typů středověkých helem tu, která vám sluší nejvíce.

zavřená helmaAplikace pro Android ke stažení
Odladěno pro tablety 7" (WSVGA 1024x600) s OS Android 4.0.1 a vyšším.
Aplikace expiruje 19.5.2013.

 

Inspirace mistrem Archimboldem

Tvořivá interaktivní aplikace vám umožní sestavit portrét dle vzoru známého malíře Archimbolda, který se proslavil například portrétem císaře Rudolfa II.

Archimoldův odkazAplikace pro Android ke stažení
Odladěno pro tablety 7" (WSVGA 1024x600) s OS Android 4.0.1 a vyšším.
Aplikace expiruje 19.5.2013.